Oksydowanie świetnie sprawdza się zarówno jako dekoracja, jak i zabezpieczenie przeciw korozji. Czernienie stali dedykujemy warstwą wymagającym precyzji. Zalecamy tą metodę przedmiotom posiadającym elementy ruchome. Jest często używany na małych i skomplikowanych ruchomych elementach w zastosowaniach takich jak przekładnie, bloki hydrauliczne oraz elementy narzędzi i maszyn. Ten proces ma wiele zalet:

Brak wpływu na wymiarów jest jednym z powodów, dla których jest to popularny proces w przypadku małych i skomplikowanych elementów, w przypadku których należy przestrzegać wąskich tolerancji.

Odwodorowania stali.  Elementy, które są powlekane galwanicznie lub hartowane, mogą wymagać odprężenia, aby zapobiec problemom z kruchością wodorową, ten problem jednak nie występuje w przypadku Oksydacji stali. Nawet tam, gdzie części są zardzewiałe i wymagane jest wytrawianie kwasem, podczas czernienia wodór szybko się ulotni, co pozwala uniknąć  problemu kruchości materiału.

Jeżeli interesuje Państwa czernienie stali, to zachęcamy do kontaktu z nami! Zapewniamy fachową obsługę opartą na bardzo długim stażu na rynku. Realizujemy zamówienia na terenie Warszawy.